Listopad 2015

Nakupování

26. listopadu 2015 v 22:29 Stories
Zdárek párek, buřti!

Dneska tu máme trochu oddychovější článek na téma nakupování.
Začnu tajnými securiťáky, tzv. "očky". Ano, to myslím ty pány co se velice nenápadně pohybují po prodejně a po očku pozorují dění kolem. Pokud vás svojí nenápadností zaujmou a začnete si je prohlížet, přejdou do módu "běžný nakupující" a se zaujetím si čtou informace na etiketě.

Nakupování nesnáším od zážitku v Albertu. Půl hodiny hledám s kufrem a batohem Eiskafee, přijdu k pokladně a dají mi ho bez slevy. Skládám věci do batohu a slyším nad hlavou "Slečno můžu vás poprosit? Byla jste viděna" Wat? kdo by na mě koukal? "Mohla byste mi ukázat tašku?" Jo aha, takhle viděna, jako že kradu. Vážně naštvaná otvírám batoh, ukazuju všechny věci. "Tak to se omlouváme" No, to byste měli. A jdu si pro tu slevu na Eiskafee, pořádek vám tady v tom udělám!

Nejlepší rádkyně ohledně oblečení jsou pani v důchodu u vietnamců. Mam moc ráda, když mi tvrdí jak je visózovo - polyesterová halenka z dobrýho materiálu, nebo že se legíny s proužkem teďkon nosí. Nenosí, já to vážená paní studuju.

Bezpečně není ani v látkách.
"já bych vzala i tu zelenou"
"tak jo, vezmeme metr zelený a pak ještě tři metry bílý, to akorát zakryje tu mrtvolu"

ojojoj, nic jsem neslyšela a rychle pryč!Psychologické filmy

10. listopadu 2015 v 23:01 Random
Čauky, sepsala jsem tipy a doporučení na několik fimů, které jsem viděla za poslední dobu.

Stockholm
Španělsko/2013/73%


První věta popisu zní "Na počátku celého projektu stála myšlenka natočit příběh o únosu, do něhož by bylo včleněné téma Stockholmského syndromu." Film začíná na party, kde se kluk snaží seznámit se zvláštní dívkou a vyprovází jí domů. Celou dobu jsem čekala na únos nebo něco převratného. Ale nic takového tam nebylo, jen obyčejný den. Film se mi ale hrozně líbil, možná právě kvůli té obyčejnosti, byl vlastně jen o rozhovoru dvou osob. Byla z něj cítít příjemná, čistá a trochu tajemná atmosféra madridu. Jako Perwol.

Nařčení
USA/2012/56%


Jednoho dne do restaurace zavolá policista, který obviní zaměstnankyni Becky z krádeže, kterou ona odmítá. Nadřízená Sandra, pod vlivem své zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu.

Postupně si budete říkat, jestli je tohle vůbec ještě možné. Ale je to podle skutečných událostí. Skvělý výkon herečky.

Dobrou, mámo
Rakousko/ 2014/ 76%


Jeden z mých nejoblíbenějších fimů.

Letní žár, osamělý dům v krajině mezi lesy a kukuřičnými poli. Dva desetiletí kluci, dvojčata, čekají na svou matku. Když přijíždí po plastické operaci zpět domů, není najednou nic jako dřív. Děti začínají pochybovat o tom, jestli je tato žena skutečně jejich matkou. Začíná existenciální boj o identitu a základní důvěru.

Naprosto fascinujících 100 minut, emohla jsem od toho ani na chvíli odtrhnout oči! A konec, který bych ani náhodou nečekala.


Příliš mnoho Kateřin - Recenze

4. listopadu 2015 v 22:40 | Brooklyn Girl |  Random
Podzimní únava a dlouhé cesty metrem mě donutili začít zase trochu číst. Spolubydlící mi půjčila knížku Příliš mnoho Kateřin od Johna Greena, který napsal mimo jiné bestsellery Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města.

Book covers come to life:John Green’s books  (4/4) An Abundance of Katherines Wow.