Příliš mnoho Kateřin - Recenze

4. listopadu 2015 v 22:40 | Brooklyn Girl |  Random
Podzimní únava a dlouhé cesty metrem mě donutili začít zase trochu číst. Spolubydlící mi půjčila knížku Příliš mnoho Kateřin od Johna Greena, který napsal mimo jiné bestsellery Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírová města.

Book covers come to life:John Green’s books  (4/4) An Abundance of Katherines Wow.
Jako první jsem asi před rokem četla v originále Hledání Aljašky, které bylo místy trochu prvoplánové (sexy tajuplná holka, nemožný kluk který se do ní zamiluje...), ale neuvěřitelně čtivé.

Hvězdy nám nepřály a Papírová města jsem jako správná teenagerka které nesmí nic utéct :D viděla v kině.

Na všech třech se mi líbilo právě to napětí, kvůli kterému jsem musela knížku dočíst, od filmu neodtrhnout oči.

Stručný děj - oficiální verze, která je na zadní straně knížky:
Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne?
Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle - a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...


U Kateřin mi to napětí chybělo. Příběh se nekonečně vlekl, a když se mělo něco stát, už jste to stejně dopředu odhadli. Nevím, jestli to nebylo překladem, ale text se špatně četl, rozhovory mezi Hassanem a Collinem působili krkolomně, jako ze sitcomu. Hlavní postava, Collin, se kterou byste měli sympatizovat, dělala dojem ztraceného kluka, který se dokolečka utápí v sebelítosti a nevidí, že není zas tak špatně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama