Psychologické filmy

10. listopadu 2015 v 23:01 |  Random
Čauky, sepsala jsem tipy a doporučení na několik fimů, které jsem viděla za poslední dobu.

Stockholm
Španělsko/2013/73%


První věta popisu zní "Na počátku celého projektu stála myšlenka natočit příběh o únosu, do něhož by bylo včleněné téma Stockholmského syndromu." Film začíná na party, kde se kluk snaží seznámit se zvláštní dívkou a vyprovází jí domů. Celou dobu jsem čekala na únos nebo něco převratného. Ale nic takového tam nebylo, jen obyčejný den. Film se mi ale hrozně líbil, možná právě kvůli té obyčejnosti, byl vlastně jen o rozhovoru dvou osob. Byla z něj cítít příjemná, čistá a trochu tajemná atmosféra madridu. Jako Perwol.

Nařčení
USA/2012/56%


Jednoho dne do restaurace zavolá policista, který obviní zaměstnankyni Becky z krádeže, kterou ona odmítá. Nadřízená Sandra, pod vlivem své zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu.

Postupně si budete říkat, jestli je tohle vůbec ještě možné. Ale je to podle skutečných událostí. Skvělý výkon herečky.

Dobrou, mámo
Rakousko/ 2014/ 76%


Jeden z mých nejoblíbenějších fimů.

Letní žár, osamělý dům v krajině mezi lesy a kukuřičnými poli. Dva desetiletí kluci, dvojčata, čekají na svou matku. Když přijíždí po plastické operaci zpět domů, není najednou nic jako dřív. Děti začínají pochybovat o tom, jestli je tato žena skutečně jejich matkou. Začíná existenciální boj o identitu a základní důvěru.

Naprosto fascinujících 100 minut, emohla jsem od toho ani na chvíli odtrhnout oči! A konec, který bych ani náhodou nečekala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama