Červenec 2017

Why Prague sucks?

28. července 2017 v 18:29 | Brooklyn Girl |  Random

When I go abroad and someone asks me in which city in Czech Republic I live, I answer Prague. And he is like "oh cool, I will visit Prague soon. It is really beautiful city." Yes, Prague is very beautiful. But thats all.

It has one of the most gorgeous architecture in Europe, it has many parks, museums and exhibitions. Maybe thats why the streets are so crowded - almost like in London. The diffrence is, when you axcidentaly push someone on the street in London, he say sorry to you. (What??) When someone pushes you in Prague, they just give you a bad look moreover. The people are not nice to each other in general. If you stay just for one day, you may not see this. But if you stay here for more days, you may feel the negativity as I do.What to do when Prague sucks?

Go somewhere else!

Dva dny v Berlíně

28. července 2017 v 17:59 | Brooklyn Girl |  Travel

Tak jsem zase uskutečnila jeden z mých dlouho plánovaných výletů. Berlín už jsem jednou navštívila, ve třinácti se školním zájezdem. Už tenkrát se mi tam moc líbilo. Velký vliv na to měl i fakt, že to bylo poprvé, co jsem jela do zahraničí s kamarádkami a ne s rodiči.

Z toho zájezdu mám dvě vzpomínky.dívky, a fakt, že tu vše funguje.


  1. Kvůli velké frontě v HM jsem si musela zkusit tričko přímo v obchodě. Holky to později popisovaly jako "Jája se svlíkala v HMku před klukama."
  2. Spolužačka Verča si s sebou vzala myš. Dvakrát ji hledala po autobuse, jednou v parku u Alexanderplatzu. Při zpáteční cestě myš pošla vyčerpáním.


Tentokrát jsem jela sama Flixbusem, hned na náměstí Alexanderplatz na mě čekal kamarád. Ten mi město ukázal a nabídl mi i přespání. Prabhu je z Indie, v Berlíně pracuje devět měsíců. Líbí se mu rozmanitá architektura, německé dívky, a fakt, že tu vše funguje."Mám dvě kola. Jedno má rozbité brzdy, druhé šlapky. Ale na tom druhym se dá trochu jezdit."Vynechám popisování těch nejprovařenějších památek, místo toho se zaměřím na moderní architekturu. Kdo mě zná, ten ví, že ráda přemýšlím o tom, jak se lidem v daném místě žije. Myslím, že lidem v Berlíně se žije krásně.1. Den

Judische museum

Hlavní cíl mé cesty. Před jeho návštěvou doporučuju shlédnout video od Adama Gebriana. Moje dojmy? Budova na mě působila dost depresivně, to bude asi její účel. Je v ní a kolem ní spousta zajímavých zákoutí a průhledů. Vnitřní expozice hodnotím jako průměrné.50 hertzCentrála německé energetické společnosti 50 Hertz se nachází naproti Hlavnímu vlakovému nádraží. Jako hlavní cíl bych ji nevybrala, ale může zpříjemnit čekání na vlak. Dovnitř budovy se nedostanete, za pozornost ale stojí fasáda. Její část se po setmění rozsvítí.

Na hlavním nádraží je také infocentrum :)"Náplavka"

je krásné místo na břehu řeky Sprévy. Od hlavní silnice ji odděluje East Side Gallery - část Berlínské zdi, na které se vyřádili umělci. Podvečer jsme tu strávili pozorováním mladých němců věnujících se "Boatingu". To jsou plavby s alkoholem. Mávali a zpívali pokaždé, když proplouvali kolem.


2. Den


Ulice Kastanienallee

Muzeum architektonického kreslení

Neu Westend

Klidná čtvrť s vilkami a krásnými rodinnými domky. Nachází se mezi centrem a Hlavním autobusovým nádražím (ICC). Skvělá na odpočinkovou procházku nebo projížďku na pennyboardu :)

Doufám, že se vám článek líbil. Za každý komentář budu ráda :)
Papa, Brooklyngirl <3