Dva dny v Berlíně

28. července 2017 v 17:59 | Brooklyn Girl |  Travel

Tak jsem zase uskutečnila jeden z mých dlouho plánovaných výletů. Berlín už jsem jednou navštívila, ve třinácti se školním zájezdem. Už tenkrát se mi tam moc líbilo. Velký vliv na to měl i fakt, že to bylo poprvé, co jsem jela do zahraničí s kamarádkami a ne s rodiči.

Z toho zájezdu mám dvě vzpomínky.


  1. Kvůli velké frontě v HM jsem si musela zkusit tričko přímo v obchodě. Holky to později popisovaly jako "Jája se svlíkala v HMku před klukama."
  2. Spolužačka Verča si s sebou vzala myš. Dvakrát ji hledala po autobuse, jednou v parku u Alexanderplatzu. Při zpáteční cestě myš pošla vyčerpáním.


Tentokrát jsem jela sama Flixbusem, hned na náměstí Alexanderplatz na mě čekal kamarád. Ten mi město ukázal a nabídl mi i přespání. Prabhu je z Indie, v Berlíně pracuje devět měsíců. Líbí se mu rozmanitá architektura, německé dívky, a fakt, že tu vše funguje."Mám dvě kola. Jedno má rozbité brzdy, druhé šlapky. Ale na tom druhym se dá trochu jezdit."Vynechám popisování těch nejprovařenějších památek, místo toho se zaměřím na moderní architekturu. Kdo mě zná, ten ví, že ráda přemýšlím o tom, jak se lidem v daném místě žije. Myslím, že lidem v Berlíně se žije krásně.1. Den

Judische museum

Hlavní cíl mé cesty. Před jeho návštěvou doporučuju shlédnout video od Adama Gebriana. Moje dojmy? Budova na mě působila dost depresivně, to bude asi její účel. Je v ní a kolem ní spousta zajímavých zákoutí a průhledů.50 hertzCentrála německé energetické společnosti 50 Hertz se nachází naproti Hlavnímu vlakovému nádraží. Jako hlavní cíl bych ji nevybrala, ale může zpříjemnit čekání na vlak. Dovnitř budovy se nedostanete, za pozornost ale stojí fasáda. Její část se po setmění rozsvítí.

Na hlavním nádraží je také infocentrum :)"Náplavka"

je krásné místo na břehu řeky Sprévy. Od hlavní silnice ji odděluje East Side Gallery - část Berlínské zdi, na které se vyřádili umělci. Podvečer jsme tu strávili pozorováním mladých němců věnujících se "Boatingu". To jsou plavby s alkoholem. Mávali a zpívali pokaždé, když proplouvali kolem.


2. Den


Ulice Kastanienallee


Muzeum architektonického kreslení

Neu Westend

Klidná čtvrť s vilkami a krásnými rodinnými domky. Nachází se mezi centrem a Hlavním autobusovým nádražím (ICC). Skvělá na odpočinkovou procházku nebo projížďku na pennyboardu :)

Doufám, že se vám článek líbil. Za každý komentář budu ráda :)
Papa, Brooklyngirl <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 28. července 2017 v 18:03 | Reagovat

Berlín jsem ještě nenavštívila, ale chystám se. :) Byla jsem v jiných městech a ty taky stály za to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama